LuxusníHiFi.cz  recenze Kvalitní ozvučení jen za cca 45000Kč.

Kvalitní ozvučení jen za cca 45000Kč.
  recenze     technické rady     poslechové studio     kontakty  

 Kvalitní ozvučení jen za cca 45000Kč.
Kvalitní ozvučení jen za cca 45000Kč.     3. dubna 2016
   aneb Harman Kardon HK3770 + Bowers & Wilkins 685 S2 + Rel T Zero.

Taky máte televizi za 20-60 tisíc a zvuk jako z dědova kapesního rádia? A v kině si pak řeknete: "To je zvuk, to bych chtěl doma." ?

Anebo máte doma hromádku plastů s názvem domácí kino a pořád to není ono jako v kině?

Máte prostě doma zvuk jako pro děti?

Tak dne zde máte řešení. A dnes už o polovinu levněji než před léty.


Ten pevný hluboký zvuk s krásným prostorem a srozumitelnými středy dnes není drahý.

Stačí mít pevné bedny z rigidního dřeva s promakanými měniči. Tyto věci byly před 10lety HighEnd za 50000Kč - dnes se technika i technologie propadla a zde máme extrémně povedené B&W (Bowers & Wilkins) 685 S2 jen za 18980Kč*

Regály mají jednu nespornou výhodu vlezou se snadno k Vaši televizi na Vaši stávající polici, nebo decentně bokem na stojany a jsou levné. Samozřejmě je stále možnost řešit design i zvuk sloupky, třeba B&W (Bowers & Wilkins) 684 S2, ale dnes jsme zvolili levnější variantu. I proto, že v rukávu schováváme eso.

Esem dnes je malý, opravdu malý a elegantní subwoofer Rel T ZERO za pouhých 12990 Kč*. Ten lze snadno speciálně dodávaným kabelem připojit a nechat tak vyznít i basy z Vašich filmů a z Vaši hudby. Snadno umístitelný, krásný, malý, lehce zapojitelný a ještě levný. Dokonaly pomocník k pocitu dobrého zvuku. Navíc díky možnosti nastavení fáze lze subwoofer Rel T Zero umístit i dál od beden. A díky ovládání toho, jak vysoko subwoofer hraje snadno změníte zvuk na monstrózní kino i na decentní poslech hudby.

A jako střed dnes zapojíme "JEDINOU KRABICI" Harman Kardon HK3770 takže žádné komplikace !!!


Úvod
  Sestava:
Harman Kardon HK3770
Harman Kardon HK3770 ve Studiu špalíček
Cena: 15 490 Kč

Bowers & Wilkins 685 S2
Bowers & Wilkins 685 S2 ve Studiu špalíček
Cena: 18 980 Kč

Rel T ZERO
Rel T ZERO ve Studiu špalíček
Cena: 12 990 Kč

 
  Harman Kardon HK3770 za 15 490Kč* je stereo receiver s rozšířenými možnostmi přehrávání Vašeho digitálního obsahu. Což česky znamená, že na to napojíme televizi, Apple, Android, všelijaké přehrávače, ale i internet a Vaše uložiště hudby. A tento receiver Harman Kardon HK3770 je zároveň i silný zesilovač s 2 x 120 W do 8 ohmů, takže nám naše bedýnky krásně rozhýbe.

Zapojení je tedy podle mě velmi prosté, pár drátu a jedeme. Zvuk dosáhne úplně jiné úrovně, než jste doposud zvyklí a přitom za cenu televize. A pozor - dá se předpokládat, že tato zvuková aparatura vydrží mnohem déle než Vaše TV, protože Harman Kardon HK3770 je značně universální a přežije pár změn a Reprobedny Bowers & Wilkins 685 S2 a subwoofer Rel T Zero jsou absolutně univerzální a přežiji veškeré formáty a změny.
 
Tato investice je tedy tak říkajíc na vždy. Ať domu přitáhnete jakýkoliv zdroj zvuku, díky této sestavě bude znít dospěle a luxusně.

* v okamžiku vzniku tohoto článku


Seznámení
A jak to tedy hrálo?

No rozhodně 100x lépe než televize nebo mobilní zařízení - to vše obsahuje pořád jen provizorní repráčky. Opět se ukázalo, že hodně záleží na kvalitě poskytnutého materiálu (tím myslím kvalitu uloženého nebo streamovaného souboru) a kvalitě propojení. Přehrávat z mediapřehrávače MP3 je prostě horší než Flac, přehrávat jednoduché Avi zase dá horší zvuk než formáty s vyšším zvukovým rozlišením. V tomto testu nakonec vše porazil Apple s jeho speciálním USB propojením, které Harman Kardon HK3770 podporuje. Ale je jasné, že i zde je prostor pro různé analogové propojení, či přímé digitální napojení na server. K tomu můžete prostě poslouchat digitální rádia z internetu nebo ze vzduchu. Dnes vyhrál Apple a jeho kablík a aplikace pro přehrávání hudby z internetu. U Vás může být nej něco jiného, tomu jak si to zapojíte a jak si s tím vyhrajete.

Naše dnešní špičkové zapojení se vyrovnalo základním CD přehrávačům, takže s dnešním přístupem ke streamované hudbě nebo různým knihovnám se dá tato opravdu jednoduchá sestava považovat zároveň za dostatečný základ a zároveň za skvělé universální řešení.

Basy hrály moc hezky, subwoofer Rel T Zero šel bez problému "přilepit" k reprobednám Bowers & Wilkins 685 S2.S tím, že uměl basovat víc, když se jeho rozsah překryl s regálky anebo decentněji,když se jeho rozsah snížil, aby nerušil samotné reprobedny Bowers & Wilkins 685 S2.

Testy tedy probíhaly až do fáze, kdy jsem střídal filmy a hudbu. A šlo to krásně. Filmy s duněním a dramatickými efekty a pak pootočit ovládačem výhybky na Rel T Zero a poslouchat decentní jazzík nebo metal. Ale i hudby šlo řádit. Přepneme na důraznější rokec, pop či hiphop, stačí šáhnout na subwoofer Rel T Zero a nastavit si to dle nálady.


Pozorný poslech
Sestava hraje stejně dobře, jako levné CD přehrávače, přesněji bych měl napsat - až jako levné CD, protože hodně záleží na kvalitě vstupu.

A shrnuto zde máme sestavu za 45000, které umí být hodně univerzální a zároveň jednoduchá na propojení. Přes tuto sestavu propojíme vše co máme doma. A i přes tuto univerzálnost na ni můžeme mít HiFi požadavky - to je úžasné. Z HiFi hlediska zde máme slušný zvuk, tzv. entry třídy. Opět nám to digitální technologie a propadnutí technik a technologií jak u měničů, tak analogových obvodů přineslo masivní úspory A tak máme v ceně i subwoofer i spoustu digitálních funkcí, přitom můžu říct - hraje to stejně dobře jako entry CD přehrávač s entry zesilovačem = dobře.


Reprobedny - Bowers & Wilkins 685 S2

Myslím, že reprobedny Bowers & Wilkins 685 S2 zbytek sestavy s přehledem zvládají a pokud se časem rozhodnete pro lepší sestavu, tak bedny to bez problémů zvládnou. Bowers & Wilkins 685 S2 jsou opravdu kvalitně udělány, obsahuji výborné technologie a jsou dobře odladěné. Lepší sestava z nich vytáhne ještě lepší zvuk. Dnešní Bowers & Wilkins 685 S2 už jsou velmi pevné a nevydávají naprosto žádné pazvuky nebo zkreslení, jako to umí některé parodie na reprobedny (a to mnohdy za dost peněz). V této sestavě v nejlepší konfiguraci s Applem předvedly velmi slušné a reálné střední pásmo, příjemné výšky a nakonec i to, že kvalitní regál při svém rozsahu zvládne většinu zvuku. Doopravdy jen málo písniček či filmů obsahuje opravdu hluboké tóny. Většinou to zvukaři optimalizuji a vyrábějí "basy" a "hřmění" někde na úrovni 120hz.

Pokud bych měl výsledný zvuk srovnat celkově, tak jedině oproti o řád dražším sestávám.

Potom bychom se mohli bavit o ještě tvrdším projevu ve spodním pásmu, o detailnějším prokreslení středů a cinkavějších výškách - oproti digitální konkurenci.

Případně o živějším projevu z gramofonu. Ale to je známá nekonečná spirála HiFi koníčku - za další zlepšení se většinou platí dvojnásobek.


Subwoofer - Rel T Zero

Jak jsem zmínil v poslední větě předchozího odstavce, většina zvuku je optimalizovaná a potom přichází vhod subwoofer Rel T Zero a jeho regulace frekvence výhybky. Pro filmy je třeba to zvednout nad 70hz, pak začnete zdůrazňovat ty jejich filmové "basy". Je to sice trochu podvodný hmat, ale opravdu si doma uděláte CinemaCity :-)

Soobwoofer Rel T Zero stojí tak málo, že je šokující, že nepatlá, neduní, umí hrát relativně přesně a docela důrazně. A ještě je malý, skladný a elegantní. Je to nefér - v době, kdy já kupoval soobwoofer mě podobný "zaklad" stál 45000Kč!

Rel T Zero tedy musí porušovat dva nebo tři fyzikální zákony ;-)

A při tom porušováni přinese posluchači spoustu zábavy při poslechu hudby, filmů, ale i při hraní her! TIP dne zahrejte si svou hru s ohromujícím zvukem. Aspoň Rel T Zero by měl mít každý a jediná výmluva, proč ho nemít je lepší subwoofer nebo pořádné sloupy.

Rel T Zero obstál i při poslechu decentní hudby v dnes nejkvalitnějším módu. Dokáže totiž být i decentní a jen jemně dokreslit hudbu, přitom však docela přesně a jasně.

Tento pidi subwoofer byl pro mě opravdu příjemným překvapením.


Receiver - Harman Kardon HK3770

Harman Kardon HK3770 zde hraje roli úplně vše v jedné krabici, ani se neodvažuji vyjmenovat všechny funkce, ale nahrubo: má vstupy analogové, digitální, umí hrát přes USB i ze sítě, má digitální rádia z internetu i ze vzduchu a další a pak to vše umí zesílit a poslat rovnou do reprobeden.

Taková univerzálnost je často předpoklad pro katastrofu po stránce kvality zvuku.

Ale doba se posunuje a dnes tato "jediná bedna" Harman Kardon HK3770 opravdu umí zastat roli základní vstupní sestavy. A první krok oproti provizorním řešeni výrobců televizorů a spol. Z druhé strany vychází Harman Kardon HK3770 laikům, protože je extremně snadný na zapojení, takže souhrnně - snad ještě proboha neposloucháte chrchláky z televize? Ano? Tak honem kupte si své první HiFi.

Zvukově mě Harman Kardon HK3770 překvapil, protože zvuk je příjemně vyrovnaný a nikde nic netrčí. Dynamika je rovněž příjemná i množství detailu mě překvapilo. Celkově tato sestava předvedla prakticky totéž, co by předvedla základní HiFi sestava CD a zesilovač. Takže pro toto zapojení, které dnes testujeme je Harman Kardon HK3770 perfektní.


Závěr
Sestavu jsme zapojili, abychom otestovali, jak nejlevněji mít doma pořádný zvuk a ne jen trapné chrastění, šustění a dunění. Jak propojit vše, co doma vydává zvuku a nebýt raketový inženýr. A to vše elegantně, aby to v obýváku nevypadalo jako v amatérské elektrárně. Myslím, že sestavaHarman Kardon HK3770 + Bowers & Wilkins 685 S2 + Rel T Zero všechny tyto podmínky splnila, předvedla zvukovou vyrovnanost, dostatek dynamiky i mikrodetailů. Díky subwooferu sestava předvedla i přizpůsobivost a to jsem si ani nehrál s nastavením zvuku, které ještě umožňuje HK.

Rozhodně tato sestava udělá revoluci ve vašem obýváku, filmy, písničky i hry můžete prožívat mnohem lépe.


Facebook